Alüminyum Yüzlü Sünger

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Alüminyum Yüzlü Yalıtım Malzemesi

 

 

 

 

 

 Alüminyum yüzlü sünger olarak adlandırmış olduğumuz malzeme, sünger malzemesinin bir yüzeyinin alüminyum malzemesi ile kaplanması sonucu ortaya çıkmış bir malzemedir. Sünger malzemesi normal şartlar altında bir yüzeyinden gelen ısı yada sesi diğer tarafına bir miktar azaltarak gönderen bir malzemedir. Sünger malzemesinin ses yada ısı gelecek tarafının alüminyum maddesi ile kapladığımız zaman, alüminyum malzemesi yalıtım görevi göstererek ısı ve ses yalıtımı yaparak, süngerin alüminyum olmayan tarafına en az miktarda geçiş olmasını sağlamaktadır. Alüminyum yüzlü sünger malzemesinin yalıtım malzemesi olmasını sağlayan olay, tam olarak ses ve ısının olabildiğince azaltılarak diğer tarafa iletilmesi olayıdır.  Dolayısı ile alüminyum yüzlü sünger malzemesi ısı oranının biraz yüksek olduğu yada ses olayının gereğinden fazla geldiği yerlerde kullanım için en uygun malzemedir.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

kaputaltikoruma

 Alüminyum yüzlü sünger malzemesini genellikle araçlarımızda bulunan kaput altı ses ve ısı izolasyonunu azaltmayı sağlamak amacı ile kullanırız. Bilindiği üzre araçlarımız fabrika çıkışlarında kaput altı döşemesi ile fabrikadan çıkar. Kaput altı döşemesi belirli bir süre sonra eskiyerek, mevcut konumunu koruyamaz bozulur yada düşerek kullanılamaz hale gelir. Böyle durumlarda kaput altı ölçüleri alınarak, alüminyum yüzlü sünger malzemesi üzerinde ölçüler belirlenir. Belirlenmiş ölçülere göre kesilerek, bir tarafı tel fırça ile yava alacak ve pürüz olacak şekilde taranır. Tarama işleminin amacı yüzeyi pürüzsüz olan bu malzemenin pürüzlü bir hale getirilerek, yer yer hava boşlukları oluşmasını sağlamaktır. Oluşan hava boşlukları yapıştırıldığı zaman, yapıştırıcının bu boşlukları doldurarak daha iyi şekilde yapışmasını sağlar. Yapıştırma işlemi sırasında alüminyum tarafın motor tarafına bakması gerekmektedir. Yapıştırma işleminin teorik olarak anlatılması bu şekildedir. Fakat iş pratik olarak kaput altı izolasyonunu sağlamak için alüminyum yüzlü süngeri kullanmaya geldiğinde bu işlemin kesinlikle bir usta tarafından yapılmasını öneririz. Aksi taktirde malzeme ağırlığını koruyamayarak ve tam yapışma sağlamadan en kısa süre içinde sabitlenmek istediği yerden düşebilir.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Firmamızda alüminyum yüzlü sünger malzemesi yaklaşık olarak bir metre en oranı ile istenilen metre kadar alınabilir. Alüminyum yüzlü sünger malzemesinin döşenmesi işlemleri firmamızda bulunan profesyonel ustalarımız tarafından, en dikkatli ve en iyi şekilde yapılmaktadır. Alüminyum yüzlü sünger dışında kaput altı izolasyonunu sağlayacak malzemeler de bulunmaktadır. Yalıtım malzemelerimizi web sitemizden “Ürünlerimiz – Yalıtım Malzemeleri ” sekmesinden görebilirsiniz. Yalıtım malzemeleri olarak bu sekmede olmayan farklı malzemelerimiz de bulunmaktadır. Bu malzemeleri firmamıza uğrayarak görebilirsiniz. Yalıtım sağlayacak malzemelerin farklı kullanım alanları vardır. Tban için kullanılabilecek yalıtım malzemeleri farklıyken, kaput altı izolasyon döşemesi için kullanılabilecek malzemeler farklı malzemelerdir. Her malzemenin kendine has bir kullanım şekli vardır. Yalnış yerlere uygulandıklarında problem çıkarabilecek malzemelerdir. Tüm bu sebeplerden dolayı bir oto döşeme ustası tarafından uygulanması en doğrusu olacaktır.

 

 Firmamızda aracınızın taban yalıtımı ve kaput altı döşeme yalıtımı gibi işlemleri profesyonel ekibimiz tarafından itina ile yapılmaktadır. Kaput altı yalıtımı hizmetimizden faydalanmak için sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?