Başlık

 

Hemen Ara  <– 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 –> Hemen Ara

 

oto başlık

 Araç koltuk döşemelerine takılabilecek, daha doğrusu takılması gereken bazı aksesuarlar vardır. İlk aksesuar olarak koltuk başlıkları takılması önerilir. Araçlar fabrika çıkışında koltuk sayısına göre başlıkları ile birlikte teslim edilir. Araç kullanımında başlıklar önemli rol oynar. Duruşunuzu etkiler ve herhangi bir kaza durumunda boynunuzun sarsılmasını olabildiğince azaltır. Koltuk başlıkları sağlam ve düzgün çalışıyor olmalıdır. Uzun süre boyunca araç kullanımlarında başımızı dayamak suretiyle boyun ve sırt hizasını korumamıza yardımcı olur. Oto başlıkları özel üretim sertleştirilmiş sünger malzemesinden yapılmaktadır. Oto başlıklarının teorik olarak, sünger malzemesinin içine sabitlenmiş iki adet ayağı vardır. Başlık ayakları, kaynak yardımı ile döşeme üzerine montajı yapılan boru sistemine geçirilir, bu sayede hem döşeme iskeletine sabitlenmiş olur, hemde ayarlanabilir bil hal alır.Bazı araçlarda oto başlığı için yer bulunmaz. Böyle durumlarda araç koltukları araç dışına alınarak, döşemeleri sökülür. Döşeme sökme işlemi bittikten sonra döşeme sırt süngeri yerinden çıkartılır. Başlığa ait mekanizma parçaları, oto döşeme iskeletine kaynak yardımı ile montaj edilir. Montaj sonrası gerekli soğutma işlemleri yapılarak, yapılan kaynaklama işleminin sağlamlığı kontrol edilir. Çıplak halde bulunan oto başlıkları döşeme söküldüğü zaman mekanizmaya takılarak test edilir. Gerekli test sonrası oto döşeme toplanarak kullanıma hazır hale getirilir. Araç içine montajı yapılır. Çıplak haldeki oto başlığı müşterimizin seçimini yapmış olduğu kumaş ile dikilerek, ekstra olarak kaplanır. Kaplama işlemi biten oto koltuk başlığı araç koltuğuna takılır. Artık kullanılmaya hazır bir hale gelmiştir. 

 

 Binek araç tiplerinde genellikle 5 koltuk bulunmaktadır, bazı binek araç tiplerinde daha fazlada olabilmektedir. Koltuk sayısına göre her koltuk için bir adet başlık takılması mümkündür. İstenildiği taktirde sadece takılması istenilen koltuğa da montaj işlemi yapılabilir.Tüm bu işlemler henüz yeni bir araç üzerinde yapılan işlemler olarak düşünülürse hali hazırda bulunan koltuklarınızdaki başlıkların seçilen kumaş ile dikimini yaparak kaplama işlemlerini yapabiliriz. Şayet ikinci el bir araç aldınız ve oto başlıkları eksik yada kırık ise bu koltukların, koltuk iskeletleri üzerinde meydana gelmiş hasarları onarabiliriz. Başlıklar düzgün çalışmıyor ise gerekli kontrollerini yaparak sorun tespit ve onarım işlemlerini yapabiliriz. Elektrikli başlık sistemi kullanan araçlar için başlık sistemlerine müdahale etmemekteyiz.

 

Hemen Ara  <– 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 –> Hemen Ara

 

 Firmamızda çeşitli başlıklar bulunmaktadır. Mevcut başlıklarımız içinden ayak oranları aracınızın başlık girişlerine uygun olanı koltuğunuza takmaktayız. Daha öncesinde başlık olmayan bir araç için montaj yapılacağında oto başlık ayaklarının mesafesini personelimiz  ayarlayacağı için herhangi bir problem yaşanmayacaktır.

 

 Oto başlıklarının da her ürün gibi bir kullanım zamanı vardır, bu süre belirli bir süre olmamakla birlikte epeyce uzun zaman dayanmaktadır. Eğer oto koltuklarınızda takılı olan oto başlıkları, sallanmaya başlamış ise, sünger dökülmeye başlamış ise, sünger demirleri boşa çıkmış ise, başlık zor ayarlanıyor ise, başlığınız indirilip kaldırılamıyor kullanmanıza engel teşkil ediyor ise firmamıza uğrayarak oto başlıkları için tamir işlemlerinin yapılmasını isteyebilirsiniz. Bu konuda uzman personelimiz tarafından istekleriniz olabilecek en iyi şekilde yapılmaya çalışılır. 

 

 Firmamız Oto Döşeme malzeme satışı yapmaktadır. Oto başlık satış ve montajı, oto başlık kaplamak için kumaş ve vinleks ( suni deri ) gibi ürünleri firmamızdan temin edebilirsiniz. Firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara  <– 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 –> Hemen Ara

8 yorum

Fazıl KeleşYayın tarihi12:22 pm - Şub 10, 2023

Ford aracımın başlıkları bozulmuştu yerine yeni başlık taktırdım.

Nazım AltıokYayın tarihi8:53 pm - Oca 27, 2023

Tofaş aracımın koltuğunda demir kısmı kırılmıştı başlıkların geçtiği yeri soyup açtılar kaynakla ve çekiçle düzelttiler. Sorunumu hızlıca çözdüler.

Samet TaşpınarYayın tarihi6:26 pm - Oca 13, 2023

Başlıklarım epeyce kirlenmişti. Hızlıca yeni yüz giydirdiler. Çok teşekkür ederim. Tavsiye ederim shbet, muhabbet, iş hepsi bir arada güzel bir yer.

Ertan YaşarYayın tarihi12:04 pm - Eki 24, 2022

Aracımda başlık yeri kırılmış kaynak ile düzelttiler.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?