Duralit

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Duralit Malzemesi

 Duralit malzemesi , mdf malzemesinden daha ince yapıya sahip, mdf malzemesine göre daha esnek yapıya sahip bir malzemedir.  Esneklik konusunda duralit malzemesinin tahta yapısının olduğu, belirli bir esnetilmeden sonra malzemenin kırılacağı unutulmamalıdır. Duralit malzemesi, mdf malzemesine göre hafifliği ile ön plana çıkar. Duralitler mdf malzemelerine göre daha ince yapıya sahiptir. Yaklaşık 3 adet duralitin kalınlığı bir mdf malzemesinin kalınlığına denk gelmektedir. Duralit malzemesi hafifliği ile tavan yapımında ve tavan kaplama işlemlerinde de kullanılabilmektedir. Genel kullanım amacı kapı döşemeleri alanında hizmet vermektir. Araçlarınızın kapı döşemeleri başta olmak üzere birçok kısmında kullanılabilir. Görünümün zarif olması istenildiğinde güçsüz olan duralit malzemesi kullanılabilir. Sağlamlık ön plana çıktığında mdf malzemesi kullanılır. Kapı döşemelerinin arkasında bulunan sac kısım boş ise mdf kullanılabilir, kapı döşemesinin arka kısmı sac ise duralit malzeme kullanılabilir. Her iki malzemenin de kullanım alanları hemen hemen aynı yerlerdir. Ürünlerin öne çıkan özelliklerine göre tercih edilmeleri mümkündür. Duralit ürünü plaka halinde satışı yapılan bir malzemedir. Genellikle kullanılacağı yere göre ölçüleri alınarak kesilir ve kaplanarak kullanılır. Oto döşeme veya kılıf parçaları oluşumunda, şablon olarak kullanılarak, ölçü ve kesim aşamalarını hızlandırmak içinde kullanılır.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

  Duralit malzemesi, oto döşeme yapımında veya herhangi bir ürünün döşemesi hazırlanırken, tek parça olarak hareket etmesi istenilen parçaların ortasına yerleştirilerek, yerleştirildiği bölgenin komple hareket etmesini sağlar. Genellikle bagaj perdesi gibi ürünlerde sıklıkla kullanılır. Bagaj perdesinde kullanım amacı, kumaşı veya yapılan ürünü esnetmemek için, kumaşın içine duralit yerleştirilmiştir, perde sistemi açılıp kapatılmak istendiğinde, kumaş parçasından tutularak, bagaj perdesinin kapatılıp açılmasını sağlar, bu sayede herhangi bir yerin esnememesi sağlanmış olur. Birçok hazır bagaj perdesinde bu şekilde kullanımına rastlayabiliriz. Duralit pürüzsüz yüzeyinden dolayı tercih edilen bir malzemedir. Yüzeyi rahatlıkla kumaş veya kaplama malzemeleri ile kaplanabilir. Duralitin dikey pozisyonda kullanılacağı yerlerde, pozisyonunun dik olduğundan emin olunarak, malzemenin esnekliğini almış olduğunuzdan emin olarak kullanımını sağlayınız, aksi taktirde kullanımını sağlamak istediğimiz yere büyük gelecektir. Duralit malzemesi, ayak altında kalacak veya ağırlık taşıyacak yerlerde kullanılmamalıdır. Ağırlığa maruz kaldığında kırılacaktır. Örneğin kaporta halinde bulunan bir araç içine elektrik tesisatı çekildiğinde, üst bölgede bulunan kabloların görüntüsünü kaybetmek için kullanılabilir, bu kullanım amacına uygun hizmet vermesini sağlar. Alt bölgelerde bulunan, ağırlığa maruz kalma ihtimali olan yerlerde mdf malzemesi kullanılarak kabloların arka planda kalması sağlanabilir. Mdf malzemesi ağırlık sebebi ile üst bölgelerde tercih edilecek bir malzeme değildir.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Firmamız mdf veya duralit kullanacağı durumlarda öncelikle müşterimize bilgi verir, müşteri onayı aldıktan sonra gerekli kaplama işlemlerini gerçekleştirerek, kaplama işlemleri bittikten sonra planlanan yere montajını yapar. Müşterimizi bilgilendirirken, tercih ettikleri malzemelerin kullanım yerlerinin doğru olacağı yada olmayacağı konularında müşterilerimizi aydınlatarak, yanlış malzeme kullanımına engel olmaya çalışmaktayız. Mdf ve duralit malzemelerinin en büyük düşmanı su veya nemli malzemelerdir. Herhangi bir nem veya sıvı ile temas eden mdf veya duralit malzemesi çürümeye yüz tutar, zamanla dağılmaya ve amacına hizmet vermemeye başlar. Olabildiğince kuru olan bu malzemeler, sıvı malzemeler ile temas ettiklerinde olabildiğince hızlı şekilde sıvıyı kendi içine çekmeye çalışır. Bu sebeplerden dolayı olabildiğince kuru muhafaza etmekte fayda vardır.

 Mdf veya duralit malzemeleri ile ilgili tüm işlemleriniz firmamızda ustalarımız tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır. Sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 

6 yorum

İdris GaziYayın tarihi11:21 am - Şub 24, 2023

volkswagenim için kırılmış duralitleri çıkartıp birebir ölçülerini alıp yenisini yaptırdım memnunum

Tuna AsarYayın tarihi10:21 pm - Kas 17, 2022

Aracımın bagajına kutu yaptırdım. Usmam tertemiz işçilik yaptı. Tam bagajıma göre bir kutu oldu.

Berk DoğaYayın tarihi2:19 pm - Eyl 3, 2022

Duralit ile kamyonet aracımın yanlarını kaplattım. Duralitlerin üzerinide kumaşla kaplattırdım. Arabamın içi güzel oldu. Uslarıma emeklerindne dolayı teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?