El Freni Körük Tamiri

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Ankara Oto El Freni KörüğüAnkara Oto Vites Körüğü

 El freni körükleri araçtan araca değişkenlik gösteren ebatlarda, benzer şekillerde karşımıza çıkmaktadır. El freni körükleri genellikle siyah yada gri renklerde, nadiren bej renginde karşımıza çıkar. El freni körüğü olarak bilinen, el freni aksamındaki kumaş yada vinleks ( suni deri ) ve bazende hakiki deri olarak karşılaştığımız parçalardır. Bu parçalar genellikle uzun bir süre boyunca yıpranmadan ve kirlenmeden kullanılır. El freni körüklerinin kullanılma sebebi, aracın el freni tesisatının gizlenmesi, yabancı maddelerin el freni mekanizmasına gitmemesi için hem koruma maksatlı hemde mekanik parçaların çok hoş olmayan görüntülerinin kapatılarak, bunun yerine daha düzgün bir görüntü sağlaması maksadı ile kullanılmasıdır. El freni körüklerinin malzemesi vinleks ( suni deri ),  esnek kumaş, hakiki deri gibi malzemeler olarak karşımıza çıkar. El frenin körük yapımında kullanılan malzemeler genellikle çok uzun zaman boyunca bozulmadan veya yırtılmadan kullanılabilir. Zaman zaman yıpranmalar ve yırtılmalar oluşarak, kullanım maksadına hizmet veremeyecek bir hale gelen el freni körüğü ya tamir edilerek onarılır yada yenisi dikilerek montaj yapılır. 

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 El freni körüklerinin yapımında kullanılan malzemeler, kolay temizlenebilir malzemelerdir. Nemli bir bez yardımı ile tertemiz bir hal alabilir. El freninin körük kısmı genellikle aracımızın biraz daha alt bölgelerinde bulunmasından dolayı, paspaslarımızda bulunan tozlardan nasibini alır. Genellikle bu tozları kolay kolay görmeyiz, fakat sıklıkla temizlenmesinde fayda vardır. Aracımızı güneşli günlerde park ettiğimizde yada yolculuk halindeyken bile genellikle güneş ışınlarından kaçamayan en sabit parçalardan biridir. Güneş ışınları belirli bir süreden sonra el freni körüğünün yıpranmasına sebep olarak, farkına bile vardırmadan bir süre sonra yırtılmış yada el freni körüğünde bulunan malzeme gevreyerek parçalanabilir bir duruma gelir.

 

 Firmamız el freni körüklerinde meydana gelen, yıpranmalar, yırtılmalar, değişime ihtiyaç duyulacak herhangi bir durumda itina ile yeni malzemeler kullanarak dikim işlemi gerçekleştirir ve eskisi ile yenisinin değişimini sağlar. El freni körüğünü değiştirmek için firmamıza gelindiği zaman, ilk işlem olarak aracın el freni üzerinde bulunan körüğü bulunduğu yerden çıkartılır. Eski elfreni körüğü üzerinden alınan ölçüler ile müşterimizin seçimini yapmış olduğu malzeme üzerinde çizimler yapılarak, kesim işlemi ve ardından dikim işlemi gerçekleştirilir. Dikim işlemi biten el freni körüğü gerekli yere montaj edilerek, el freni körüğü değişim işleminin tamamlanması sağlanır.

 

 Firmamızda araçlarınızın yırtılan , sökülen el freni körükleriniz için onarım işlemi yapılır. Eskiyen körükleriniz usta ellerde kimi zaman makinalarla kimi zaman el işçiliği ile dikilerek sağlam hale getirilir , düzgün bir görsellik kazanır. Günümüze kadar bir çok aracın el freni ve vites körüklerinin değişim işlemleri yaptık, müşterilerimiz körüklerin yeni hallerini beğenerek, eski hallerinden çok daha iyi durduğunu ileterek firmamızdan ayrıldılar. Körük değişim işlemlerinin profesyonel olarak yapılması için doğru adrestesiniz. El freni körüğü sigara yanık tamiri, vites körüğü sigara yanık tamiri işlemleri firmamızda en hızlı ve en iyi şekilde yapılmaktadır. 

 

 El freni körük malzemelerinin değişim işlemleri için firmamıza uğrayabilir ve değişim yaptırabilirsiniz. Firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 

6 yorum

Gökhan ArdemirYayın tarihi12:00 pm - Şub 24, 2023

Arabamda elfreni kumaşı parçalanmıştı. Elfreni kumaşını yeniden yaptırdım. Firmaya gittiğimde oto kılıfları gördüm. Oto kılıf taktırdım. Memnun kaldım. Çok çeşit var. Abimiz iyi bir esnaf.

Halil KarslıYayın tarihi2:41 pm - Oca 9, 2023

Partner aracımın körüklerini yenilettim. Orjinal gibi oldu.

Oktay KutayYayın tarihi10:51 am - Haz 24, 2022

Punto aracımın körüklerini yenilettim memnun kaldım. Fren ve vites için yaptırdım.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?