Emniyet Kemeri

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

emniyetkemeri

 Oto emniyet kemerleri yasal olarak, aracımızda her koltuk başına, yolculuk edecek kişi kapasitesi kadar aracımızda bulunması zorunlu olan, olmazsa olmaz diyebileceğimiz önemli bir ekipmandır. Emniyet kemerinin yasal zorunluluğundan çok daha önemli olan durum, herhangi bir kaza durumunda can güvenliğimizi sağlamasıdır. Yasal olarak herhangi bir cezai işlem uygulanmadan, kemersiz bir şekilde trafikte dolaşmış olabiliriz, böyle bir durumda olası bir kaza anında hayatımızı riske atmış oluruz. Hem yasalara uymak için hem de can güvenliğimizi sağlamak için araç koltuklarımıza emniyet kemeri takılması gerekmektedir.Aracımız içinde genellikle ailemiz yada sevdiklerimiz ile yolculuk ederiz. Normal şartlar altında zarar görmesini istemeyeceğimiz insanların, olabilecek bir trafik kazası anında zarar görmelerini de istemeyiz. Aracımızda emniyet kemerleri olması gerektiği gibi çalışıyorsa, araçta yolcu başına bir adet emniyet kemeri var ise önlemimizi almış oluruz. Koltuklarımızda emniyet kemeri yoksa yakınlarımızı kendimiz tehlikeye atmış oluruz. Kamu spotlarında dikkat çekilen konuların başında, trafik kuralları ve trafikte güvenlik konuları sıklıkla medya gündeminde yer alır. Emniyet kemeri kontrollerini yapmak veya yaptırmak, bu sistemlerin düzgün çalıştığından, sağlamlığından emin olmak, aracımızda bu konuda eksikler varsa tamamlamak, yıllardır izlediğimiz kamu spotlarında yaşananların başımıza gelmesini engelleyecek tedbirlerdir. 

 Emniyet kemerleri firmamızda uzman personellerimiz tarafından montaj edilmektedir. Montajı gerçekleştirilen emniyet kemerlerinin olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığının kontrolleri sağlanmaktadır. Eskimiş ve kullanılmasında problem yaşatan emniyet kemerlerinin, değişiminin gerektiği konusunda müşterilerimizi uyararak, yenisi ile değişiminin gerektiğini kendilerine iletiriz. Müşterimizi onay verir ise değişim işlemini gerçekleştiririz. Emniyet kemeri montajında dikkat edilmesi gereken 2 durum vardır. 1. olarak takılacak emniyet kemerinin fonksiyonlarının düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesidir. 2. olarak emniyet kemerinin montaj edileceği koltuk iskeletinin veya montaj edilmesi planlanan bölgenin sağlam olup olmadığının kontrolü sağlanması işlemidir. 

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Sağlam bir emniyet kemeri ile montaj yapıldığında, montaj edilen malzeme veya yerin sağlam olmaması durumunda, formalite icabı olarak emniyet kemeri araç üzerinde bulundurulmuş olur. Olması gereken işlem bu şekilde değildir. Emniyet kemerinin sabitlenmesi planlanan yerinde sağlam olması gerekir, montaj edilecek yer sağlam ise gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir durum gerçekleştirilmiş olur. Müşteri olarak firmamızdan emniyet kemeri hizmeti almak istediğiniz zaman bu durumlar değerlendirilir, şayet montaj edilmek istenen bölgenin sağlam bir bölge olmadığı görülür ise belirli sağlamlaştırma tavsiyelerinde bulunularak, bu tavsiyeler sonucunda montajın yapılması gerektiği tarafınıza iletilir. İstenilirse bu işlemler yapıldıktan sonra emniyet kemeri montajı yapılır. İstenilmez ise direkt emniyet kemeri montajı yapılır. Uyarılarımızın gerçekleştirilmediği durumlarda, sadece montajı yapılmış olsun diye montaj edilmiş olan emniyet kemerlerinde, firmamız önceden uyarısını yapmış olduğu için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Sağlam bir zemin üzerine montaj edilen emniyet kemerleri montaj işlemlerinden, bugüne kadar herhangi bir şikayet almadığımızı bildirmek isterim.

 Firmamızda emniyet kemeri satışı ve tamiratı yapılır. Tamirat işlemi tavsiye edeceğimiz bir işlem olmamakla birlikte istenildiği durumlarda mümkünse yapılmaktadır. Emniyet kemeri aracımızda olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Araçta bulunan koltuk sayısı kadar takılması gerekmektedir. Araç muayenesi yapılacağı zaman kontrolü yapılmaktadır. Emniyet kemerinin hayat kurtaracağını unutmayınız. Firmamız emniyet kemeri işlemleriniz için sizlere hizmet sunmaktadır. Sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?