İskelet Kaynak Tamiri

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Oto Döşeme Kaynak Tamiri

İskelet sabitleme tamiri ile iskelet kaynak tamiri arasındaki en belirgin farklılık, iskelet sabitleme tamirinde koltuğun olabileceği en kötü durumlarda olmasıdır. Bu durum iskelet kaynak tamirinde, koltuk çok iyi durumdayken bile koltuk iskeletinde meydan gelmiş olan kırık veya çatlakların onarılarak kapatılması işlemidir. Koltuğun herhangi bir işlevselliğini kaybetmesi mümkün değildir. 

Firmamıza koltuk iskelet kaynak tamiri yaptırmak için gelen müşterilerimizin birçoğu koltuğun alt kısmında gelen hasarı bilmez ve hissetmezler. Koltuk yüzeyi sökülerek, iskelet açığa çıktığında yamulmuş veya çatlaklar oluşmuş, belirli bölgelerde kırıklar oluşmuş bir iskelet ile karşılaşılır. İskeletin durumu bahsedildiği gibi olduğu durumlarda çekiç ile düzelebilecek kısımlar çekiç yardımı ile düzeltilmeye çalışılır. Kırık ve çatlak bölgeler kaynak tamiri ile düzeltilir. Ek yapılarak desteklenmesi gereken bölgeler ek parçalar eklenerek güçlendirilir. Kopmuş yada gevşemiş tel, çektirme veya işlevini kaybetmek üzre olan yerler var ise bu bölgeler elden geçirilerek gerekli sağlamlaştırma işlemi gerçekleştirilir.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 İskelet kaynak tamiri işlemi genellikle 3 aşamadan oluşur. Kaynak yapılacak koltuğun bilinmesi veya belirlenmesi 1. aşamadır. 2. aşamada kırıklar veya çatlaklar tespit edilerek, uygulanması gereken yöntemler belirlenir. 3. aşamada belirlenmiş yöntemler uygulanır, soğutma işlemleri gerçekleştirilir ve koltuk eski haline getirilir. İskelet kaynak işlemine kimiz zaman 1. aşamadan başlanır, kimi zaman 2. aşamadan başlanır. Koltuk sökülmüş halde tarafımıza gelmiş ise 2. ve 3. amalar uygulanır. Koltuk araç içinde ve kırık veya çatlakları bilinmiyor veya görülmemiş ise 1. aşamadan başlanarak işlemler uygulanmaya başlanır. 

  Araç koltuklarının genellikle oturak iskeletlerinde problemler  oluşurken, kimi zaman sırt iskeletlerinde ve sıklıkla da yatar mekanizması veya kızak mekanizmalarında problemler meydana gelir. Koltuk iskeletlerinde meydana gelen problemleri fark ettiğimiz zamanlar da aslın tam olarak şöyle olur, iskelet zedelenir, bu zedelenme zamanla bükülme ve yamulmalara sebep olur, yamulan bükülen yerler kırılır yada çatlar, ucu sivrileşmiş olan kırıklar veya çatlaklar kullanıcıları rahatsız edecek hale gelir. Kullanıcı durumdan rahatsız olacağı bir durum olduğunda haberdar olur, kullanıcı haberdar olduğunda iskelette yolda gitmeyen bir şeyler olmuştur ve belirli bir aşamaya kadar gelmiştir. Dolayısı ile tamirat yapılaması şarttır. En doğal şekilde bu halde hissedilebilir. Kullanıcı rahatsız olmamış olsa veya rahatsızlık hissettiği halde kullanıma devam ediyorsa ve bu durumlarda tamirat işlemini geciktiriyorsa, olası arızaların daha büyük bir hale gelerek daha masraflı işlemlere girmesine sebep olabilir. Anlattığımız sebeplerden dolayı, arıza ve rahatsız edici bir durum ile karşılaştığınız zaman, zaman kaybetmeden iskelet kaynak tamiri işlemi yaptırarak aracınızın koltuğu yada koltukları için daha fazla masraf etmeden firmamızda profesyonel ustalarımız tarafından koltuk kaynak tamiri işlemi yaptırabilirsiniz. 

  Koltuk kaynak işlemlerinde müşterilerimiz genellikle koltuğun iskelet sisteminin geldiği hali gördüklerinde pişman olurlar. Hele durum kurtarılamayacak kadar bir hale gelmiş ise, tahmin ettiğinizden daha kötü ise bir koltuk iskeleti bulmanız bile gerekebilir. Tüm bu işlemler koltuklarımızın zamanında bakımının yapılmamasından da kaynaklanır. Bu durumlarda olmayan halen düzgün olan koltuklarınız var ise koltuk bakımlarının yapılması için bir oto döşeme servisine göstermenizde fayda olacaktır. Koltuklarımızın iskeletlerinin metal ve demir parçalardan oluştuğunu unutmadan, bakıma ihtiyacı olduğunu zaman zaman hatırlamalıyız. Araç içinde en çok kullandığımız koltuklarımıza, hak ettikleri değeri vermeliyiz. Şayet koltuklarımızın bakımlarını ara ara yaptırırsak, koltuklarımızın iskelet sistemlerinin yağlanarak pas tutmasını engellersek, koltuk iskeletimizin çok daha uzun süre gitmesini sağlayabiliriz.

 Koltuk iskelet sistemlerinizde yaşamış olduğunuz problemlerin çözümlerini sağlayabilmek için sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız. 

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?