İskelet Kızak Tamiri

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

arabakoltukkizagi

 Otomobil koltuklarımızın genellikle iki ön koltuğunda bulunan kızak mekanizmaları, koltukların üzerinde otururken bir mandal yardımı ile koltukları iki kızak üzerinde ileri ve geri hareket ettirebilir. Hareketi sağlayan mandal sistemi ve üzerinde koltuğun kaymasını sağlayan yuvalar koltuk kızak sistemini oluşturur. Sistem koltuk altında bulunduğundan dolayı genellikle sadece kullanılır. Herhangi bir bakımı yapılmaz. Oto paspaslarından gelen tozlar zamanla kızak sisteminin içinde birikerek, normal şartlar altında yağlı ve kaygan olması gereken mekanizmanın kuruyarak, çamurumsu bir hal almasına sebep olur. Belirli bir süre sonra koltuk kıza kayması gereken oluk üzerinde kayamaz ve işlevini göremez. Mekanizmanın içinde teker sistemi veya bilya sistemi bulunur. İleri veya geri hareketler yapılırken bu sistemler hareket haline geçer. Harekete geçemeyen bilya veya teker sistemi sistemin kilitlenerek iş yapamaz hale gelmesini sağlar. En iyi ihtimale ile yabancı bir cisim olmaması gereken bir yere girdiği için sistem çalışmaz haldedir. 

 Oto koltuk kızak sistemlerinin çalışmasını engelleyecek bir problem daha vardır. Problemin başlıca sebebi ağırlık, koltuğa otururken kendimizi bırakarak oturmamızdan kaynaklanan olduğundan daha fazla ağırlığı kızaklara aktarmasına sebep olarak, kızak üzerinde herhangi bir yerde kırık, çatlak veya çalışmasına engel olacak fiziksel bozulmalar oluşturmamızdır.  

  Koltuk kızaklarının tamir işlemleri genellikle zor olur. Kızağı çalışmayan koltuk sökülür araç dışına alınır. Kızak sistemi sökülür, yerleri temizlenir, kızak sistemi üzerinde ustalık gerektirecek işlemler yapılır. Eğer bu işlemlerden sonra tekrar montaj edildiğinde kızak çalışıyor ise problem olmayacaktır. Koltuk kızağı çalışmıyor ise yenisi var ise yenisi satın alınarak takılabilir veya hurdacılardan kazalı vs. araçlar üzerinden sökülüp tarafımıza getirildiğinde gerekli değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Koltuk kızakları problemleri kimi zaman kaynak gerektirecek kırılmalardan dolayı meydana gelir, kimi zaman mevcut parçaların bir tarafına daha fazla yük bindiği durumlarda meydana gelebilir. Firmamızda bugüne kadar birçok kızak tamiri işlemini yaptık ve tamir edilemeyecek derecede bozulmuş kızak çeşitleri ile de karşılaştık, bundan dolayı kızak problemi olan aracın firmamızda ustalarımız tarafından görülmesi kesinlikle gereklidir. Telefon üzerinden bu konu ile ilgili olarak fiyat ve işlem süresi verilmemesi en doğru olaydır. Çünkü kızak söküldükten sonra ortaya bambaşka problemler çıkabilmektedir. En temiz şekilde fiyat ve bilgi almak isterseniz, firmamızda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Oto koltuk kızaklarınız ile ilgili tamir, bakım, onarım, çalışma problemleri gibi sebepler ile firmamıza uğrayabilir, koltuk kızağınızın durumu hakkında bilgi alabilir, istediğiniz taktirde tamirat işlemini eğer tamir edilecek şekilde ise talep edebilirsiniz. Koltuk kızaklarınız firmamız tarafında yapılamayacak kadar hasarlı ise bu durum hakkında yönlendirdiğimiz firma veya kişiler ile görüşerek ilerleme kaydedebilirsiniz. Koltuk kızağının uğraşmaya değer olup olmadığını, ustalarımız tarafında öğrenebilir, boşuna zaman harcamamış olursunuz. 

 Koltuk kızaklarınızın durumu hakkında bilgi almak için, tamir ve tadilat işlemlerini yaptırmak için sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?