İskelet Sabitleme Tamiri

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

iskelet Sabitleme Tamiri - Oto Kızak TamiriKoltuk Yatar Mekanizma Tamiri - Koltuk Satışı

 

 

 

 

 

 

 

 

 Oto koltuklarının gördüğümüz kısımlarının altında ve içinde bir iskelet yapısı vardır. Koltuklarda bulunan iskelet yapısı genellikle aracın alt ve koltuk sırt kısmının içinde bulunur. İskelet yapısını oluşturan  temel yapı içinde, profil, mekanizma, sac, yay gibi metal veya demir malzemeler bulunur. Tüm bu malzemeleri birbirine bağlayan bir parça veya kaynak vardır. 

 Koltuklarımızın iskelet kısmında bulunan herhangi bir malzeme yerinden çıkar ise, kırılır yada çatlar ise koltuk işlevini görmemeye başlayabilir. Koltuk işlevini görse bile kırılan malzemeler kullanıcıyı rahatsız edecek hale gelebilir. Koltuklarınızın iskeletlerinin sağlam olup olmadığını genellikle koltuk konforsuz hale gelene kadar  anlamazsınız. Koltuk konforsuz hale geldiğinde bu durumu önemsemezseniz, koltuk yüzünüzde yıpranmalar olacak kadar ilerleyerek, daha fazla masrafa girebileceğiniz durumlar da oluşabilir. Koltuklarınız da meydana gelen bir hasar olduğunda duruma hemen müdahele ederek, arızanın düzeltilmesi gerekir. Arızalara aldırmadan koltuk kullanımına devam etmemiz durumunda, koltuk için yapmamız gerekecek olan masraf artacaktır. 

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Genellikle koltuk iskeletlerinde meydana gelecek arızalar yenisinin değişimi veya tamir işlemleri halledilebilir. Parça değişimi genellikle yapılacak onarım işlemine göre daha fazla tutarlarda harcama yapmanıza sebep olur. Böyle durumlarda tamir işlemi daha uygun ücretler karşılığında alınabilecek bir hizmettir. Koltuğunuz kurtarılabilecek bir durumda ise tamir işlemi yapılabilir. Koltuklar bazen kurtarılamayacak kadar hasar almış olabilir, fazla para harcayarak yeni parçalar takılmasını da istemiyorsanız, koltuk sabitleme tamiri yaptırarak en ucuz ve uygun şekilde koltuğunuzun kullanılabilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Koltuk sabitleme işlemi, kırılan bölgenin kaynak tamirleri ile kullanılabilecek bir hal alacak şekle getirilmesi işlemidir. Bu işlem yapıldığı durumlarda koltuk bazı özelliklerini kaybedebilir. Koltuk sabitleme hizmeti verilen bir koltuk, hemen hemen tüm işlevselliklerini kaybetmiş olarak firmamıza gelir. Firmamızda kullanılabilecek kadar sağlamlaştırılarak, sabit bir hal alması sağlanır. Koltuk sabitleme hizmeti almış bir koltuk üzerinde, örneğin yatar mekanizması çalışmayabilir, koltuk kızağı çalışmayabilir. Yapılacak kaynaklama işlemleri koltuğun hangi bölgelerinde olacak ise, kimi zaman herhangi bir fonksiyon kaybı olmadan yapılabilirken, kimi zaman da fonksiyonlarını kaybederek hizmet verebilir. 

 

 Koltuk sabitleme hizmeti için gelen aracın yatar mekanizmasına yakın bölgelerde kaynak işlemi yapılmış ise yatar mekanizması çalışmaz bir hal alabilir. Yapılacak kaynak işleminin, yatar mekanizmasından uzakta bir bölgesi olması çalışan yatar mekanizmasının herhangi bir şekilde çalışmaz hal almasına sebep olmaz. Firmamızda yapılan tüm işlemlerin nelere sebep olabileceği yada koltuk kaynak tamiri işlemi uygulanırsa veya uygulanmazsa müşterimizin koltuğunda ne kazanıp ne kaybedeceği bilgileri verilir. Herhangi bir durumu müşteri onayını almadan yapmadığımız için genellikle müşterilerimiz firmamızdan memnun şekilde ayrılır. Koltuk iskeletinin aşırı bozuk olduğu durumlarda kaynak işlemini dışarıda oksijen kaynağı gibi daha gelişmiş kaynak sistemlerinde yaptırtarak, müşterimizin koltuğunun sağlam bir hale gelmesini sağlamaktayız.

 Koltuk döşemelerinizin altında veya içinde bulunan iskelet sisteminde herhangi bir problem yaşıyorsanız, koltuklarınızın tamir edilerek kullanımına devam edileceği bir duruma gelmesini istiyorsanız, firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?