Kalın Taban Lastiği

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

tabanlastik

 Taban lastiği genellikle ağır yük taşımacılı yapan araçların zeminine uygulanır. Taban lastiği malzemesi oldukça sert bir yapıda olup, dışarıdan gelen kuvveti zemine iletmemek için kullanılır. Emsal malzemelerden daha dayanıklı ve fiyat olarak daha pahalıdır, buna rağmen sıklıkla kullanılır. Tabi bu malzemenin alıcısı genellikle belirli bir kesimdir. Herhangi bir binek araç için nadiren kullanılır. Genellikle kargo şirketleri, nakliye kamyonları, ağır yük taşıyıcılığı gibi sektörlerde çalışan firmalar tarafından, araçlarının taban kaporta kısımlarına zarar gelmemesi için kalın taban lastiği malzemesini kullanırlar. Açık araç kasası bulunan kamyon ve kamyonetlerde, kapalı kasa kamyonetlere nazaran daha fazla kullanılan taban lastiği malzemesi, tabana yerleştirildikten sonra uzun zaman kullanılabilecek bir üründür. Kasalı araçlarda, hurdacılık işlemi yapan araçlar gibi, araç tabanının zarar görmesi muhtemel birçok araç, taban lastiğini taban kısmına yerleştirerek araçları için önlem alırlar.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Kalın lastik malzemesini kullanarak, araçların tabanına montaj edileceği durumlarda, araç içinde bulunan koltuklar sökülerek araç dışına alınır. Kalın taban muşambası araç içine kabalama olarak yerleştirilir. Bir tebeşir yardımı ile fazlalık bölgeleri çizilir. Taban lastiğinin tabana tam oturması için tebeşir ile kesilen yerler, kesici aletler ile ana parçadan ayrılır. Malzeme kesildikçe araç tabanına oturmaya başlar. Taban lastiği alınan ölçülere göre kesildikten sonra, tabana kaba olarak tamamen oturur. Taban lastiği hem kalın bir malzeme olduğu için hem kesim işlemi oldukça zordur, hem de yerleşmesini sağlamak oldukça zordur. Malzeme kesildikten sonra yer yer kabalıklar olacaktır, bu kabalıklar bir kaç gün ile bir kaç hafta arasında tamamen yerine oturacaktır. Taban döşemesi malzemesi rulo halinde sarılarak, satışı olana kadar bekleyen bir malzemedir. Fabrikadan dağıtımı da bu şekilde yapılmaktadır. Lastik bir süre sonra sarılmış olduğu şekli aldığı için, ilk döşendiğinde tam olarak düz zemine oturmaz. Belirli süre sonunda kendini bırakarak tabanınızın şeklini alır.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Temizliği oldukça kolay olan kalın lastik malzemesi oldukça ağırdır. Kalın lastik malzemesi üzerine yüklenen yükü büyük ölçüde etrafa dağıtarak tabanı korur. Koruma kapasitesi çelik kasa, dolap, ortalama ağırlıktaki makineler gibi ağırlıklar için problem yaratmayacaktır. Çok çok ağır tonlarca ağırlıktaki yükler için uygunluğu tartışılacak bir malzemedir. Tabanınızın çizilmesini ve deforme olmasını engeller. Temizliği genellikle bir bez yada fırça yardımı ile kolayca yapılır. Büyük ölçüde işlerinizi rahatlatarak, araç tabanınızın kolaylıkla kullanımını sağlayacaktır. Baklava desenli yüzeyi ile üzerine koyulan malzemelerin kaymasını olabildiğince önleyerek, ağır olan malzemelerin kaymasını hemen hemen komple engelleyecektir. Normal şartlar altında, ağır yük taşındığında, yüklenen malzeme tabandan santim bile olsa kayar, her kayma kaportanın çizilmesi manasına gelir. Kalın taban lastiği malzemesi araç tabanındaki kayma düzeyini, minimum oranlara indirerek, tabanın zarar görmesini engeller, taşımacılık işlerini kolaylaştırır.

 

 Firmamız uzun yıllardır oto döşeme sektöründe hizmet vermekte olup, yıllardır edinmiş olduğu tecrübe ve hizmet kalitesi anlayışı ile hemen hemen hergün farklı müşterilerin firmamızdan hizmet almasını sağlmaktadır. Sunmuş olduğumuz hizmetler karşısında, mevcut müşterilerimizin tevsiyeleri ile birçok müşterimiz firmamızda araç döşeme ve oto kılıf işlemlerini yaptırmaktadır. Geçmişten günümüze kadar her müşterimize istenilen oranda hizmet sunmaya çalıştık, her geçen gün oto döşeme sektöründe ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirme çabası içerisindeyiz. Birçok müşterimiz olumlu geri dönüş sağlayarak, zaman zaman yeni müşteriler göndermektedir. Yapmış olduğumuz işe önem vererek, önemseyerek, müşteri aracına kendi aracımız gibi davranarak, olabildiğince memnun kalmalarını sağlamaya çalışıyoruz. 

 

 Firmamızda taban lastiği döşeme işlemi profesyonel ekibimiz ile yapılmaktadır. Araç tabanınız için kalın taban lastiği hizmeti almak isterseniz, sizleri firmamızda ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

6 yorum

Neşet CeylanYayın tarihi10:07 am - Şub 18, 2023

Tranfporter aracımın tabanına uygulattım çok sağlam malzeme. Kayma olmuyor. Zemini istediğimiz gibi kullanıyoruz.

Serdar GümüşYayın tarihi12:04 pm - Ağu 2, 2022

Aracımızın kasasına yaptırdık. Ağır yük taşımada artık sorun yaşamıyoruz. Teşekkürler Gül Oto.

Nizmettin KocaYayın tarihi3:59 pm - Mar 17, 2022

Aracımda hayvan taşıyorum kalın lastik sonrasında hayvanlar kaymıyor temizlik kolay oluyor.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?