Kapı Döşemesi

 

Hemen Ara <– 0312 394 26 700532 404 42 08 –> Hemen Ara

kapidosemesi

 

 Kapı döşemesi her araçta araç kapısı sayısınca bulunan döşeme türüdür. Kapı döşemeleri binek araç tiplerinde genellikle 4 adet bulunurken, kamyonet ve minibüs gibi araçlarda daha fazla bulunabilmektedir. Taşımacılık işlemleri yapılan transit tipi büyük araçlarda ise yüzeysel olarak sac kısımlar kapı döşemesi adı altında geçer. Büyük bir transit araç sahibiyseniz, kaplatmak isteyeceğiniz kapı döşemeleri boyutsal olarak daha geniş ölçülerde olacaktır. Fabrika çıkışı olan araçların bazılarında kapı döşemeleri ve tavan döşemesi sac olarak teslim alınmış olabilir. Bu gibi durumlarda araç içini kaplamalık yumoş halı ile istediğiniz bölgeleri içerek şekilde kaplama işlemi yapmaktayız. Bir takım araçlarda kapı döşemeleri duralit, mdf gibi ince tabakalı malzemeler ile hizmet vermektedri. Böyle durumlarda araç üzerinde bulunan mdf veya duralit parçaları yerlerinden sökerek , araç dışında kaplama işlemlerini gerçekleştirip, tekrar yerlerine montajını yapmaktayız.

 

Araçlarınızın kapı döşemelerinde kumaş veya vinleks(suni deri)  olan kısımlarda zamanla kendini bırakma yada yıpranma durumları olabilir , sigara yanığı olabilir , renk atması olabilir tüm bu durumlar kapı döşemelerinizin yenilenme vaktinin geldiğini göstermektedir. Kapı döşemelerinin kaplanması işleminde, öncelikle kumaş, suni deri, yumoş halı gibi bir ürün seçimi yapılır. Seçimi yapılan türdeki malzemenin renk seçenekleri belirlenir. Müşteri onay verdikten sonra kaplama işlemi başlar. Araç içinde var ise eski kapı döşemeleri sökülür, sac kısım üzerinde bırakmış olduğu kalıntılar temizlenir, yeni malzemeyi kaplama işlemi yapılır.

 

Aracınız üzerinde hiç kapı döşemesi bulunmayabilir, araç içi sac olarak kullanılmıştır. Böyle bir durum olduğunda aracın sac kısmını korumak maksadı ile öncelikle araç üzerinde ölçüler alınır. Alınan ölçülere göre mdf veya duralit malzemeleri üzerinde şablon çizimleri yapılır. Tamamlanmış şablon çizimleri dekubaj yardımı ile kesilerek mevcut konumları üzerinde uyumluluk sağlayıp sağlamadıkları test edilir. Uyumluluk sağladığı görülen ana malzeme, seçilen kaplama malzemesi ile kaplanarak yerine montaj yapılmak için araç içindeki yerini alır. Gerekli montaj işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlem her kapı döşemesi için ayrı ayrı yapılır. Son kapı döşemesi montaj edildiğinde araç içi kapı döşemesi işleminiz sona ermiş olur.

 

Kapı döşemesi olmayan araçlar veya olup da yıpranmış araçlar için, firmamızda kapı döşemesi yapım ve kapı döşemesi kaplama işlemleri yapılmaktadır. Bir araçta kapı döşemesi olmasının faydaları vardır. Örneğin aracınızda kapı döşemesi yokken alacağı bir darbe direkt olarak saç kısmına gelecektir, fakat kapı döşemesi kaplı olan bir araçta şiddetin  olabildiğince azalarak kaportaya gitmesi sağlanmış olacaktır.

 

Kapı döşemesi bazı araçlarda press olarak, kapı ile birlikte müdahale edilemeyecek türde bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda müşterilerimizi işlerini yapabilecek en yakın ustalara yönlendirmekteyiz. Bu durum genellikle binek araç modellerinde karşılaşılan bir durumdur. 

 

 

Hemen Ara <– 0312 394 26 700532 404 42 08 –> Hemen Ara

 

6 yorum

İsmail ÇakırYayın tarihi2:56 pm - Şub 27, 2023

Renault aracımın kapı kumaşlarını yaptırdım . Mmenun kaldım güzel oldu.

Faruk YağızYayın tarihi5:58 pm - Tem 19, 2022

Fiat aracımın kapılarını yenilettim. Gül otoyu tavsiye ederim. KApı döşeme işinde ustalar. Güzel iş çıakrıyorlar.

Mustafa ÖzcanYayın tarihi12:42 pm - May 8, 2022

Renault aracımın kapı döşemesini değiştirdim. Yırtık ve bırakmalar vardı. İşlem sonrasında düzeldi. Yeni kumaş ile kaplama yapıldı. Tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?