Koltuk Besleme Tamiri

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Koltuk iskelet Tamiri

oturaksungeri

 

 Koltuk besleme tamiri dediğimiz işlem, resimlerde görmüş olduğunuz şekilde araç koltuklarının iç yapısı oluşturan sünger maddesinin genel durumunun iyi olduğu fakat bir kısmının kullanılamayacak şekilde olması durumlarında, kullanılamayacak alanın kullanılabilir hale getirilmesi işlemidir. Bir koltukta en üst yüzeyde koltuk yüzü, bunun altında koltuk süngeri, süngerin altında gerekli çektirme ve yay aksamları ve bunu çerçeveleyen iskelet sisteminin bulunduğu bir yapı vardır. Koltuk besleme tamiri tam olarak bu yüzeylerin hemen döşeme yüzü altında bulunan sünger kısmı ile ilgili bir çalışma işlemidir. Oturak süngerlerinde daha çok karşılaşılan bu durum, azımsanmayacak kadar sırt süngerlerinde de karşımıza çıkmaktadır. İskelet aksamında meydana gelmiş bir hasar yada süngerin demir kısmına gelen kısım, maruz kaldığı sürtünmeler sonucunda yıpranarak bir süre sonra süngeri parçalar ve koltuk yüzeyine zarar vermeye başlar. Bu olayların hemen hemen her aşamasında koltuk besleme tamiri yapılarak açılmış kısım kapatılabilir ve yıpranmış bölge yenilenmiş olur. Koltuk süngerinde meydana gelen çökmeler kendini belli eder ve başlarda konforu azaltabilir fakat ilgilenmediğiniz zaman konforu bitirir. Mesele konfor bitmeden koltuk besleme tamiri yapılarak, eski konforu yakalayabilmektir.

Koltuklarımız kimi zaman demir aksama denk gelen yerlerden değil tam ortadan yada herhangi bir yerden de parçalanıp çürüyebilir. Bu durumlarda da eğer koltuk besleme tamiri ile kurtarılabilecek şekilde ise gerekli işlemler gerçekleştirilir. Varsayalım ki koltuk besleme tamiri dediğimiz işlem ile kurtarılamayacak kadar kötü durumda bir koltuk döşemesi ile karşılaşmış olalım, böyle bir durumda değişmesi gereken parça yada parçaları müşterimize bildirerek, koltuk besleme tamiri ile bu işlemin kurtarılamayacağı bilgisini paylaşırız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Araç koltuklarınızın yüzeylerinin altında bulunan oturak ve sırt süngeri zamanla pısmaya, çökmeye veya dağılmaya başlar. Bu belirtiler kendini hafif hafif kullanıcıya hissettirir. Hissedemedim deme şansı yoktur çünkü belli bir süre içinde gerçekten oturan kişiyi olabildiğinde rahatsız edecek hale gelirler. Koltuklarınızın üzerine oturduğunuzda şayet herhangi bir yerden sertlik veya rahatsızlık hissediyorsanız en kısa zamanda koltuk süngerlerinizi değiştirerek koltuğunuzun eski konforuna kavuşabilirsiniz.

 Koltuk süngerleri olarak oturak ve sırt süngerleri her koltukta bulunur. Koltuk süngerleri içinde genellikle oturak süngeri zarar görür, sebebi ise koltuğa oturulduğunda yükümüzün ağır bir kısmını oturak süngerine veriyor olmamızdır. Koltuğa oturup kalkarken genellikle kendimizi bırakarak oturduğumuz için ağırlığımızdan daha fazla yük oturak süngerlerine iletilir. Koltuk süngerlerinin daha uzun süre kullanımını sağlayabilmek için olabildiğince dikkatli kullanmakta fayda vardır. 

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Oto koltuklarınızın koltuk süngerlerinde meydana gelen çökme ve dökülme gibi problemler yaşıyorsanız firmamızdan bu konu ile ilgili hizmet talep edebilirsiniz. Uzun yıllardır oto döşeme sektöründe hizmet vermekte olan bir firma olarak, oto koltuk süngerlerinin araç sürüşünüzü ve araç içi konforunuzu etkileyeceğini belirtmek isteriz. Firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

6 yorum

Ömer GümüşYayın tarihi3:01 pm - Şub 24, 2023

koltuğuma oturunca içine çöküyor rahatsızlık veriyordu ustalar çok daha rahat bir hale getirdi bunca zaman boşuna rahatsızlığını çekmişim.

Çağlar GülerYayın tarihi2:41 pm - Eyl 22, 2022

Araba koltuğumun altında batan birşeyler vardı. Demir gibi birşey hissediliyordu. Kaynak tamiri ve sünger tamiri yapıldı. Koltuğun yüzü onarıldı. Koltuk konforlu hale geldi.

Halil PolatYayın tarihi2:27 pm - Mar 11, 2022

131 koltukları sağlamlaştırdık memnun kaldım.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?