Koltuk Parça Değişimi

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

koltukparcadegisimi Günümüzde binlerce çeşit desen ve renkte kumaştan yapılmış, çeşit çeşit oto döşeme çeşitleri mevcuttur. Her geçen gün bu çeşitlilik daha da artarak devam etmektedir. Oto döşeme sektörü büyük bir hızla gelişmeye ve genişlemeye devam etmektedir. Her araç için her desen kumaşı bulundurmak neredeyse imkansız olduğu için, olabildiğince fazla çeşit bulundurarak hizmet sunmaktayız. Fabrika çıkışından sonra döşeme yaptırmış bazı müşterilerimiz, mevcut desenlerindeki kumaştan belirli bir miktar alıp saklamış ise  (zaman zaman karşılaşabiliyoruz bu durum ile) bu kumaşı da yanında getirmesi durumunda herhangi bir problem yaşanmadan istediği kumaş ile değişim yapabilmekteyiz. Genellikle müşterilerimiz kumaşları firmamızdan seçerek veya firmamızda olmayan desenlerde ki kumaşları aynı sektörde çalışmış olduğumuz, oto döşeme firmalarından temin ederek  geldiklerinde istedikleri bölgelerde bulunan sigara yanıkları, parça yırtıklar, sökükler yada bozulmalar olan kısımların hepsinin değişimi firmamızda bulunan profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Araç koltukları üzerinde meydana gelen herhangi bir yırtık, herhangi bir yıpranma, herhangi bir sigara yanığı yada cebinizde unuttuğunuz herhangi bir şeyin koltuklarınızın kumaşları üzerinde meydana getirdiği hasarların tamir ve tadilat işlemlerini yaparak koltuk yüzünde gerekli iyileştirme çalışmalarını yapmaktayız. Genellikle koltuklarımız üzerinde meydana gelen yırtıklar ve buna benzer durumlar belirli bir zaman sonra olur. Dolayısı ile koltuklar sıfır halinden farklı bir haldedir. Sıfır koltuklar parlak ve canlı renklere sahip olurlar, bu koltuklar zamanla güneşten ve kullanımdan dolayı yavaş yavaş renklerinin canlılığını kaybederler. Bu durum kaçınılmaz olduğu için, parça değişimi yapılan bölgedeki kumaş rengi ile değişim yapılmış olan kumaş arasında ister istemez ton farkı olur. 

 

Araç koltukları dışında yıpranma, yanık ve sökülme gibi olaylarda koltuk dışında karşılaşılabilecek başka parçalarda vardır. Örnek verecek olursak birçok araçta bulunan başlık adı verilen ve yolculuk yaptığımız esnada başımızın dik durmasını için destek sağlayan oto başlıklarında da bu tarz problemler yaşarsanız, koltuk başlık dikimleri ve tadilatları gerçekleştirilerek yeni bir görüntüye ulaşılabilinir. Koltuk başlıkları dışında oto kolçakları ( kol dayama ) gibi koltuk aksesuarlarında da bu tip olaylar ile karşılaşabiliriz. Böyle durumlarda firmamıza uğrayarak yüzey değişimi veya parça değişimi gibi işlemler uygulatarak yıpranmış yüzeyleri düzgün bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Firmamız koltuklarınızda başlık yok ise temin eder , başlık kaplama işlemlerini gerçekleştirir.

 Aracınızda oto kolçak(kol dayama) yok ise oto kolçak çeşitlerimizden aracınıza uygun olan kolçağı tespit eder ve isterseniz kaplama işlemleri için seçmiş olduğunuz kumaştan dikim yaparak, montajını sağlar.

 Emniyet kemeri her araçta, araç içinde bulunan koltuk sayısı kadar olmak zorundadır. Örneğin 3’lü koltukta 3 adet, 4’lü koltukta 4 adet olması gerekmektedir. Firmamız emniyet kemeri satışı ve montajını yapar. Servis, minibüs, otobüs, dolmuş, vb. gibi araçlarda azınlıkla kullanmadığımız en arka koltuklarımızda dahil olmak üzre, muayene yaptırmaya gittiğimiz zaman koltukta bulunması gereken emniyet kemeri sayısının tam olması gerekmektedir. Firmamız emniyet kemerine ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kemerlerinizin teminini sağlar , çalışmayan kemerleriniz için ise tadilat yapar , kullanılabilecek durumda ise kurtarır, değil ise yenisini almanızı önerir.

Koltuk mekanizması (yatar – kızak)  aksamları düzgün çalışmayan araçlar için tamirat yaparak çalışır hale getirilir , mekanizma olmayan koltuklarınız için ise mekanizma temini yapılır. Her araç marka ve modeli için olmasa da birçok araç koltuğuna uyacak yatar mekanizması satışı yapmaktayız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

6 yorum

Yakup YurtoğluYayın tarihi6:53 pm - Şub 23, 2023

Koltuğa tel takıp yanlışlıkla yırtmıştım. Düzeltmek içinde yapışıtırıcı ile uğraşmıştım. Koltuk daha kötü olmuştu. Oğuz Usta değişim yaparak uygun fiyata halletti.

Taha DığışYayın tarihi2:20 pm - Oca 7, 2023

Döşemeye bal döküldü. Temizledikçe daha yapışkan bir hal aldı. Gül otoya gittim. Parçanın olduğu kısmı kesip değiştirdiler onarım başarı oldu. Teşekkür ederim.

Gizem …Yayın tarihi1:19 pm - Eyl 14, 2022

Koltuğun yan kumaşını boydan boya tırıklı şekilde sökmüştüm. İnternetten burayı bularak gittim hemen değiştirdiler. Gayet güzel dikiş attılar orjinal hali gibi oldu.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?