Koltuk Satışı

 

Hemen Ara <– 0312 394 26 700532 404 42 08 –> Hemen Ara 

 

 Firmamızda 2l’li , 2+1’li ,3’lü , 4’lü koltuk satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda ön ikili binek araç çıkma koltukları bulunmaktadır. Koltukların araç uyumu konusunda kısıtlamalar vardır, yani her koltuk her araca uygun değildir. Firmamız ile iletişime geçerek mevcut koltuklarımız içinde aracınıza uygun koltuk yada koltuklar olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Piyasada bulunması zor koltuk tipleri ve üretimi olmayan koltuk çeşitleri yada üretileceği zaman çok daha pahalıya gelecek koltuk çeşitleri bulunmaktadır. Aradığınız koltuk eğer firmamızda olmayan bir koltuk ise araç hurdacılarına giderek aradığınız koltuğu bulma ihtimaliniz vardır. Dışarıdan getirdiğiniz koltuklar için her türlü işlem firmamızda yapılır.

Araç koltuklarınız arabanızın kaportasına monte edilir. Montaj işlemi kimi zaman araç içinden gerçekleştirilirken kimi zaman da araç altından montaj yapılması gerekir. Koltuk montajı sırasında eğer kaportada problem var ise aracın bir kaportacıya yada tamirciye giderek belirli kaynak işlemlerinden geçmesi gerekebilir. Örneğin yalama olmuş bir somun yada saplama vidasının yerinden çıkarılamaması gibi durumlarda bu işlemler için kaportacı yada tamircilerden yardım alınabilir. Koltuk montajı yapılacak bazı koltukların kilit sistemi vardır, kilit ayrı şekilde montaj edilir, koltuk ayrı şekilde montaj edilir. Önemli olan koltuk ile kilit sisteminin hizalı olacak şekilde, herhangi bir kasma yapmayacak şekilde montaj yapılmasıdır.  

 

Koltuk Yatar Mekanizma Tamiri - Koltuk Satışı

Koltuk montajı işlemleri bittikten sonra koltukların yatar mekanizmalarının çalışıp çalışmadığı, koltuk fonksiyonlarının aktif olup olmadığı gibi işlemler test edilerek müşterimize teslim edilmektedir. Koltuk mekanizmaları demir-metal parçalardır. Dolayısı ile bu parçaların su almaması ve belirli periyotlar ile yağlı tutulmalarında fayda vardır. Bakımı yapılmış koltuklar hem konfor bakımından rahatlık sağlarken, hem de maksimum kullanım süresini koruyacaktır. Koltukların araç içi hava akışının yaz – kış aylarında ve klima gibi etkenler ile sürekli bir değişim içinde olacağını düşünürsek, koltuk üzerinde ağırlık taşınması ve sürekli kullanımları uzun vadede koltuklarımızın süngerlerinde pısma ve yıpranmaya sebep olacaktır. Süngeri rahat olmayan bir koltuk kullanıcısına kaliteli bir hizmet sunamayacağı gibi, bu durum görmezden gelindiğinde süngerler toz haline gelerek koltuklardan dökülmeye başlayacaktır. İlerleyen süreçlerde koltuklar kullanıma devam edilirse koltuk yüzleri iskelet aksamına temas ederek yıpranmaya yardımcı olacaktır. Sonuç olarak bakımı yapılmamış ve görmezden gelinmiş koltuğumuzun yeni bakım masrafı ilk aşamalardaki yıpranmalara göre çok daha maliyetli olacaktır.

Koltukların gündelik araç kullanımında büyük konfor sağladığı konusunda aynı fikirdeyiz. Sürekli kullanmakta olduğumuz koltuğumuzun başına sıcaklık-soğukluk, uzun süreli kullanım dışında koltuğa direk zarar verecek olan bazı durumlar vardır. Örneğin koltuğun ıslanması, üzerine dökülmüş olan herhangi bir içecek yada sıvı halde koltuğa dökülmüş olan herhangi bir şey koltuğunuza zarar verir. Genellikle bu tarz durumlarda koltuk dış yüzünden silinerek üzerine güzel kokular sıkılarak, temizlendiği düşüncesine kapılırız. Koltuklarınız üzerine dökülmüş bir şeyi dışarıdan temizlemek ile aslında tamamen temizlemiş olmuyoruz, çünkü koltuk yüzeyi kumaş malzemesinden kaplanmıştır ve kumaşlar gözle görülemeyecek kadar deliklere sahipdir, kumaş arasından hava akışının geçmesine olanak sağlar.Böyle durumlarda koltuk yüzeyine dökülmüş bir sıvı kumaşdan geçerek hemen altında bulunan süngere geçer. Araç süngerleri bilindik süngerlere oranlara daha zor sıvı kabul eder, fakat bu sıvıyı emmeyeceği manasına gelmez. Kumaş üzerinden süngere geçiş sağlayan sıvı sünger tarafından emilmeye başlar. Dışarıdan koltuğu silmiş olmamız süngerin sıvıyı emmesine genellikle engel olmaz. Islanmış bir sünger için koltukların sökülerek havalandırılması gerekir. Havalandırma işlemi araç içinde olduğu yerde yapılır ise sünger uzun bir süre sonra kuru ve kuruduğunda plastiğimsi özelliğini yitirerek daha kolay dökülmeye başlar. Tüm bu sebeplerden dolayı koltuğunuz ıslandığında bir döşemeci de kontrol ettirerek, ilerleyen zamanlarda daha fazla masrafa girmekten kurtulabilirsiniz. 

Sigara kullanan kişilerde veya aracınızda daha önceden sigara içen bir kişiden satın aldığınız durumlarda aracınızın koltuklarında irili ufaklı bazende daha büyük boyutlarda sigara yanık izleri görebilirsiniz. Müşterilerimiz böyle durumlarda firmamıza gelirler, gerekli onarım işlemleri ustalarımız tarafından yapılır. Sigara yanığının dikiş ortasına gelme durumlarında parça değişim işlemleri yapılabilmektedir. Konu ile ilgili görsellere Menü – Galeri – Eski/Yeni Hal  sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Araç koltuklarınızda yaşadığınız problemler için sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara <– 0312 394 26 700532 404 42 08 –> Hemen Ara 

 

 

 

 

 

12 yorum

halil tuğcuYayın tarihi5:58 pm - Mar 6, 2023

sıcoda fabia aracım için kılıf taktırdım. çok memnun kaldım leke tutmayan bir kumaşı var teşekkür ederim

hüseyin dereYayın tarihi2:35 pm - Mar 4, 2023

golf aracım için kılıf taktırdım fiyatları uygun memnun kaldım tesekkur ederim.

ibrahim demirhanYayın tarihi1:10 pm - Şub 4, 2023

hundai strarex aracım için güloto dan sıfer koltuk satınaldım montajınıda yaptırdım.

utku süngüYayın tarihi4:27 pm - Oca 17, 2023

fiat doblo aracım için üçlü koltuk taktırdım. fiyatlar piyasaya göre uygun

çınar yalçınkayaYayın tarihi5:26 pm - Eki 28, 2022

mercedes vito aracımın arka kısmı boştu. gülotodan aldığım koltukları montajlattım. ustaları işin ehli tesekkürler.

kaan tekinYayın tarihi4:47 pm - Nis 22, 2022

tempra aracım için kılıf aldım. çeşitleri mevcut. güzel alınır.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?