Mdf

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

mdf

 Mdf ürünü birçok alanda kullanılan, yaklaşık 1 cm kalınlığında, plaka halinde üretimi yapılan, presslenmiş bir malzemedir. Mdf malzemesi oto döşeme sektöründe önemli rol oynayan, oto döşeme sektörü dışında da birçok sektörde fazlasıyla kullanılan, rahatlıkla yapıştrıcı tutan, pürüzsüz bir yüzeyi bulunan, kapı döşemelerinde kullanılan, zaman zaman taban döşemesinde ve sıklıkla bagaj döşemelerinde kullanılan bir malzemedir.  Mdf malzemesinin, genellikle dayanıklılığından ve yüzeyi düzgün hale getirmesi özelliklerinden faydalanmak amacı ile kullanırız. Mdf malzemesi dekupaj dediğimiz alet yardımı ile istenilen ölçülerde kesilebilmektedir. Tabi bu malzemenin kesilmesinin de bir usulü vardır. Kesim yaparken, dekupaj ucu kırabilir yada malzemeyi orantısız kullanarak, malzemeden israf edilebilir. Şayet dekupaj malzememize zarar vermek istemiyorsak, satın almış olduğumuz mdf plakasının en verimli şekilde kullanımı sağlamak istiyorsak, bu işlemlerin bir usta tarafından yapılmasını tercih etmeliyiz. Mdf malzemesi oto döşeme sektöründe büyük çoğunluk ile kapı döşemelerinde kullanılır. Kapı döşemeleri araçlarda duralit yada plastik parçalar halinde bulunur. Duralit mdf ye göre daha esnek, daha çelimsiz kalacak bir malzeme olduğu için, daha dayanıklı yapılar isteyen müşterilerimize mdf malzemesini kaplayarak montaj edilmesinin daha sağlıklı kullanım sağlayacağını bildiriyoruz. Tabi bu tercih, durumdan duruma göre değişkenlik göstermektedir, sürgülü kapısı olan bir aracın, sürgülü tarafında bu malzemenin ağırlık yapacağını bunun yerine o kapıda duralit kullanılabileceğini bildiriyoruz. Günümüze kadar birçok araçta mdf ile kapı döşemesi işlemi yaptık, gerek sürgülü kapılarda gerekse yukarı doğru kalkan bagaj kapaklarında, bugüne kadar hemen hemen hiç şikayet almadık diyebilirim. 

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Mdf malzemesi, ses sistemi düzenleyen kişilerin bagaj yada cam önü gibi yerlerde hoparlör yada ses sistemi aksesuarlarının temiz bir görüntüye kavuşması amacı ile, üzerine kumaş veya suni deri kaplama yaptırarak kullanımının sağlandığı bir malzemedir. Firmamızda mdf işçiliği yapılarak, istenilen işlemler yapılmaktadır. Mdf malzemesi bagaj aksamındada sıklıkla kullanılır. Stepne lastiğinizin yerinde olmaması durumunda yada normalinden büyük bir stepne kullanmanız durumunda bagaj zeminini olması gerekenden bozuk bir hal alır. Bu durumda mdf malzemesi bagaj ölçülerine göre kesilerek, zeminin düzleşmesini ve olabildiğince düzgün kullanılmasını sağlar. Mdf malzemesi ile yapılan işçilikler genellikle uzun zaman kullanımı sağlanabilecek işlerdir. Duralit veya bagalit kullanımı sağlayan ağır yük taşıyıcıları yada kargo araçlarının en büyük problemleri, kapı döşemelerine çarpan yada devrilen bir nesne sebebi ile kapı döşemelerinin kullanılamaz hale gelmesi veya kırılması, çatlaması gibi durumlardır. Duralit malzemesinden daha kalın olan mdf malzemesini önererek, daha dayanıklı bir yapı ile kaplama yaptırmayı tercih etmektedirler. Çelik kasa, buzdolabı gibi malzemeler duraliti parçaladığı gibi, mdf malzemesini de parçalayabilirler, bizim bu durumlarda mdf malzemesini önermemiz duralite göre daha çok dayanıklı olmasından dolayıdır.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Firmamız aracınızın bagaj zemini için mdf kesimi, kapı döşemeleri için mdf ile kaplama işlemi, hoparlor veya setler için mdf kullanılarak zemin hazırlama işlemleri itina ile yapılır. Sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 

6 yorum

Kazım MutluYayın tarihi3:42 pm - Şub 19, 2023

Mdf ile müzik kutusu yaptırdım. Dışını kaplattım güzel oldu. Oğuz Usta Gül Oto burayı tavsiye ederim.

Şafak ÖzYayın tarihi2:37 pm - Kas 13, 2022

Mdf ile kapı döşemelerimizi yaptırdık . Üzerini kaplattık memnun kaldık.

Adem RayanaYayın tarihi10:14 am - May 17, 2022

Hyundai H100 için bgaj kapısı, yan sürgülü kapı ve sabit olan saclar için kapı döşemesini mdf ile yaptırdım. Memnun kaldım. Ustama teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?