Taban Döşemesi Kaplama Malzemesi

Taban Döşemesi Kaplama Malzemesi

Taban döşemesi ve bagaj döşemesi gibi alanlarda kullanılan muşamba çeşitlerimiz gelmiştir.Muşamba ürününün temizliği kolay olması sebebi ile bagaj ve tabanlarda büyük bir talep olan ürün çeşididir.Bu malzeme serttir ve dayanıklılığı sebebi ile taban ve bagajda kullanılır.Uygulandığı zemini hasarlardan , çiziklerden , yıpranmadan uzun vadede korur.Ağır (Çok Ağır) yük taşımasına uygun yapıda değildir.Ağır yük taşımacılığı yapacak araçların bagajlarında genellikle , firmamızda satışı yapılan kalın lastik kullanılması uygundur.Bu malzeme dikilerek araç taban döşemesi yapımında kullanılır.Araç tabanının yapısına göre kimi zaman oval, kimi zaman düz, kimi zaman ise kaporta özelliklerine göre belirli açılar ile döşenmesi gerekmektedir.Muşamba malzemesi genelikle dikilerek kullanılırken kimi zaman da yapıştırılarak kullanılır.Muşamba potluk yaparsa, bazı yöntemler ile malzeme alıştırılarak uygulanacağı zemine monte edilir, aksi taktirde malzeme daha çabuk yıpranacaktır.Malzemenin uzunluk ve genişlik ölçülerinin olması gerektiği kadar olmasında fayda vardır, bunun kararını ustalarımız vererek, malzemenin gerektiği şekilde kullanımını sağlamaktadırlar.Malzeme gereğinden fazla gergin olmamalı yada gereğinden fazla serbest bırakılmamalıdır.Kaplama malzemeleri arasında en zor şekil alacak malzeme tipidir.İşçiliği bir kaplama halısına göre çok daha komplekstir.Temizlik yönünden halı kaplamasına göre daha kolay temizlenen bir malzemedir.Dayanıklılık yönünden halıya göre daha dayanıklı bir malzemedir.Aslında halı ile muşambanın kıyaslanmaması gerekmektedir, müşterilerimiz sık sık bu kıyaslamaya girdikleri için bunu açıklamak isterim.Öncelikle halı ve muşambanın kullanım yerleri farklıdır.Halı araç içinde tavan ve yan saç kısımlarda kullanılırken, muşamba taban kısmında kullanılır.İki farklı yerde kullanıldığı için bu malzemeleri aynı kulvarda değerlendirmek gereksiz kalmaktadır.İki malzeme içinde birbirine göre üstünlük sağladıkları durumlar ve yerler vardır.Örneğin halı kolay şekil alabilirken muşamba daha zor şekil alır, fakat araç tabanına halı yapmanın bir manası olmayacağı gibi muşamba ile kaplanması gerekir.Tavan kaplama yapılacağı zaman muşamba daha sağlam malzeme diye tavanı bununla kaplamaya çalışmak olmayacağı için halı kaplaması çok daha mantıklı ve makul gelmektedir.Malzemelerin ağırlıkları aynı değildir, halı çok hafif bir malzeme iken muşamba çok daha ağır bil malzemedir.Gerekli yerde gerekli malzeme kullanımlarını ustalarımız müşterilerimize anlatarak, araç içinde kullanımını sağlamaktadır.

Yazar hakkında

Oğuz Gül administrator

Uzun yıllardır Oto Döşeme sektöründe hizmet vermekteyim.Ankara'da ilk 3 firmadan birisi olan Gül Oto Döşeme , önce Büyük Sanayi daha sonra Şaşmaz Oto Sanayi ve şu anda 88 OTO SANAYİ BÖLGESİ 1.BÖLGE ' de hizmet vermeye devam etmektedir.Firmamız Tütkiye genelinde birçok aracın TAVAN DÖŞEMESİ , TABAN DÖŞEMESİ , KAPI DÖŞEMESİ , OTO DÖŞEME ,OTO DÖŞEME TAMİRAT VE TADİLAT işlerini gerçekleştirmektedir.Yıllardır vermiş olduğumuz hizmetlerde KALİTE ve GÜVEN konusunda tek adres olmayı İŞÇİLİK konusunda MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ sağlamayı kendimize hedef edindik.

6 yorum

Eşref BozdoğanYayın tarihi5:19 pm - Ara 24, 2023

Lada aracımın tabanını muşamba ile giydirdik. Aracın kaplaması güzel oldu. Temizliği artık daha kolay olacak gibi görünütor. Aracın iç havası değişti. Daha temiz görünüyor. Gül oto ya teşkkürler.

Eyüp BulakYayın tarihi2:40 pm - Oca 31, 2023

Aracım peugeot oto kılıf eşitleri firmada çok fazla. Güzel seçenekler buunuyor. Kaliteli bir kılıf taktırdım. Taban döşeme yaptırdım. Kaliteli iş yapıyorlar. Oğuz Usta yapılan tüm işi kontrol ediyor. İyi bir yönetici.

Ahmet BallıYayın tarihi5:57 pm - Ara 27, 2022

Kia ve suzuki araçlarım için taban döşemesi kaplattırma işlemi yaptırdım. Firmayı internetten bulup gittim açıkcası teginliklerim vardı. İşlemler tamamlandığında düşündüğümden daha iyisini yaptıkalrını gördüm. Bundan sonra döşeme işlerim gül otoda. Oğuz Usta’nın ilgisi ikramları için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?