Ziftli Kağıt

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

ziftlikagit

 Ziftli kağıt malzemesi birçok sektörde kullanılan, yalıtım malzemesi adını verdiğimiz bir malzeme türüdür. Malzemenin kullanım amacı arasında , ses yalıtımı, ısı yalıtımı, sıvı madde yalıtımı gibi çeşitli yalıtım şekilleri vardır. Ziftli kağıt malzemesinin kullanımı gayet sağlam olacak işlere imza atabilecek şekildedir. Ziftli kağıt kuvvetli bir yalıtım malzemesidir. Ziftli kağıt malzemesinin otomotiv sektöründe, inşaat ve çatı işleri sektöründe sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Firmamızda satışını yapmış olduğumuz ziftli kağıt malzemesini kendimiz firmamızda da kullanmaktayız. Oto döşeme sektöründe hem taban ses yalıtımı maksatlı kullanılır, hemde araç  taban döşemesi yapılırken taban döşemesinde ufak çapta bulunan kırık, çatlak, delik gibi açıklıklar varsa kullanılır. Kullanım şeklini anlatmak gerekirse, kullanılacağı bölgeye göre biraz daha büyük olacak şekilde malzeme kesilir. Kesilen malzeme tıkanması istenilen bölge üzerinde ısıtılarak, yapışması sağlanır. Örneğin tabanda bulunan bir delik var ise yabancı bir madde ile bu delik kapatılır, kapatılan bölgeden geniş olacak şekilde kesilmiş ziftli kapıt parçası bu bölge üzerinde ısıtılarak, iyice yapışması sağlanır. Bu delik artık uzun bir süre problem çıkarmayacaktır. Malzemenin kullanımı kolaydır, fakat müdahele etmeniz gereken durumlarda malzemenin çok sıcak olacağını unutmayınız. Malzemenin kullanımı sırasında eldiven gibi koruyucu malzemeler kullanılması gerekir.  

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Ziftli kağıt malzemesi su geçirmemesi istenilen durumlarda, toz ve kir gibi bir takım şeylerin aracınıza dolduğunu gördüğünüz deliklerde, incelmiş taban kaportalarının soğuk ve sıcak yalıtımını sağlaması gibi durumlarda kullanılır. Taban üzerine yerleştirilmiş diğer yalıtım malzemelerinin birbirine montaj edilmesi amacı ile kullanılır. Taban döşeme işlemine başlamadan önce aracınızın altında bulunacak yalıtım maksatlı döşenmiş malzemelerin kaymaması içinde kullanılır. Malzeme farklı parçalardan oluşan diğer malzemelerin üzerine yerleştirilerek ısı verildiğinde tüm parçaların bir yönünün yapışmasını sağlayarak, kaymalarına engel olacaktır. Firmamızda satışı yapılan malzemenin kullanımı yukarıda anlatıldığı şekildedir. Bunun dışında herhangi bir yerde kullanılmaması tavsiye edilir. Kullanımı oldukça kolaydır, fakat Gül Oto Döşeme olarak bu malzemeyi bir usta tarafından kullanılmasını sağlayarak gerekli yerlere uygulamanızı tavsiye ederiz. 

 Ziftli kağıt malzemesinin genişliği aşağı yukarı 80cm ile 1 metre arasındadır. Bu malzeme kullanılmak istediği bölgeye göre istenilen uzunluklarda satışı yapılmaktadır. Malzeme ısı ile birleştirilebileceği için ve zaten genellikle parçalanarak kullanıldığı için çok çok uzun metreler olarak üretilmemektedir. Her araç türü için maksimum 3 veya 4 parça olacak şekilde boydan boya kullanılabilecek kadar yeterli ebatlara sahiptir.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Aracınızın taban döşemesi oldukça yıpranmış gözüküyor ve artık taban döşemeniz üzerinde yırtıklar varsa, yağmurlu havalarda veya arabanızı yıkadığınızda aracınızın tabanında ıslaklıklar olduğunu görüyorsanız, firmamıza uğrayarak ziftli kağıt ile tabanınızı sağlamlaştırdıktan sonra taban döşemesi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Taban döşemesi genellikle kullanıcıların sadece üst kısımlarını gördüğü bir döşeme türüdür. Bu döşemenin altında bulunan sistem ne kadar temiz ve yenilenmiş olur ise taban döşemesinin de kullanımını olumlu etkileyecektir. Aracınızın taban döşemesinin altındaki yapının yalıtım malzemeleri ile doldurularak yapılmış olması hem taban döşemesinin kullanım süresini uzatacak, hemde araç tabanınızın daha sağlıklı bir şekilde kullanımını sağlayacaktır.

Aracınızın taban döşemesinde yazımızda geçen problemlere benzer problemler var ise sizleri firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

14 yorum

Resul T.Yayın tarihi8:06 pm - Mar 6, 2023

Arabamın arka koltuğunun demir kısmına sorun vardı. Sürekli ses geliyordu bu malzeme ile zemini baya düzelttik. Ses kesildi.

Durmuş GüvenYayın tarihi3:50 pm - Şub 22, 2023

Tabanda ve çatlak yerde kullandık iş gördü. Güzel ürün.

Erhan H.Yayın tarihi8:13 pm - Şub 13, 2023

Bina çatımız tavana akıtma yapıyordu. Kiremitlerin altında kullandık. Gül Oto’dan malzemeleri aldık. Çatıda akıtma sorunu kalmadı.

Hüseyin Y.Yayın tarihi8:09 pm - Oca 19, 2023

Arabanın alt döşemesini yaparken kullanıldı. Zemin yalıtımı için çok iyi oldu.

Oğuzhan TerziYayın tarihi8:41 pm - Oca 7, 2023

Aracımın tabanında uygulama yapıldı su girmesi kesildi. Biraz daha satın aldım dışarıdanda uygulatacağım aracımın altında çatlak ve delikler vardı su felan giriyordu içeriye su girmiyor artık.

Abdülvahit KazancıYayın tarihi2:27 pm - Eki 4, 2022

Oldukça iyi bir ürün sıcakla birleştiğinde eriyor ve istediğiniz yere uyguluyorsunuz. Gül oto da ürün bulunuyor. Sıcakken dikkatli kullanmak gerekiyor.

İhsan A.Yayın tarihi12:57 pm - Nis 24, 2022

Hyundai aracımda uygulandı, faydasını gördüm.

Bir cevap yazın

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?