Ziftli Keçe

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

ziftlikece

 Ziftli keçe isimi ile bilinen bu malzeme ziftli kağıt ve keçe malzemelerinin preslenerek birleştirilmesi sonucunda oluşmuş bir yalıtım malzemesi çeşididir. Ziftli kağıtta olduğu gibi hem ses yalıtımı hem ısı yalıtımı işlemleri için kullanılır. Araç tabanlarında öncelikle ziftli kağıt malzemesi kullanılır. Ziftli kağıt malzemesinin üzerine ziftli keçe malzemesi döşendikten sonra taban döşemesi yapıldığı zaman, en muazzam şekilde döşemenin alt yapısı oluşturulmuş olur. Aracın tabanından herhangi bir problem yaşamadan, uzun süreli taban döşemesini kullanmamızı sağlar. Ziftli keçe malzemesi vidaları gevşediği için ses gelen yerlere yerleştirildiği zaman boşlukları doldurarak sesin kesilmesini sağlar. Sağlam bir malzemedir. Yapımında çok çok küçük parça halinde sıkıştırılmış olan kumaş parçacıkları ve bir takım izolasyon malzemelerinin pres edilmesinden oluşturulmuştur. Ses ve ısının geldiği yüzey keçe olan tarafa bakacak şekilde kullanılır. Yaklaşık olarak 1cm yüksekliğe sahip bir malzemedir. Ses ve ısı sünger tarafından gelir ve aralardan geçmeye çalışır, bu aşamada 1cm lik malzemede bulunan çok küçük şekilde pres edilmiş parçacıklar buna engel olmaya başlar. Ziftli yüzeyin arkasına ses ve ısı olabildiğince azalmış şekilde geçiş sağlar. Yalıtım malzemelerinin hemen hemen hiçbirisi %100 ses veya ısı kesemez. Fakat bu malzemeleri döşettikten sonra gelen ısı ve sesin azaldığını hissedebilirsiniz.

 Ziftli keçe malzemesi örneğin araç stepnesinden gelen seslerinde azalmasını sağlayabilir. Stepne ilk zamanlardaki gibi sabitlenemiyor ve artık sadece stepne için açılmış boşluğa tekerleği koyuyorsanız, frenlemelerde ve ani hızlanmalarda stepnenin sesini duyabilirsiniz. Böyle durumlarda stepnenin belirli bölgelerine ziftli keçe yerleştirilerek, sabitlenebilir. Sonrasında kolay kolay stepneden eskisi gibi ses gelmeyecektir.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Ziftli keçe malzemesini firmamızdan temin eden birçok oto döşeme firması vardır. Firmalar belirli periyotlar ile bu malzemenin alımını yapmaktadır. Ankara nakliyecileri hatırı sayılır şekilde firmamızdan keçe temin etmektedir. Nakliye işi yapan müşterilerimiz, evden eve eşya taşımacılığı yaparken, beyaz eşya ürünlerine zarar gelmemesi maksadı ile sarmak için firmamızdan keçe temin etmektedir. Ziftli keçe birçok araç için, belirli bölgelerinde, fabrika çıkışlarında yalıtım malzemesi olarak kullanılan bir malzeme türüdür. Herhangi bir araç için yalıtım planlamaları yapılıyorsa kesinlikle kullanılmasını tavsiye edeceğimiz bir üründür. İstenildiği durumlarda sabitlenerek kullanılabilir. Keçe olan kısım yapıştırıcı malzeme ile kaportaya veya herhangi bir kumaş türüne yapıştırılabilir.

 Ziftli keçe ile yapılmış bir taban döşemesi üzerine yanlışlıkla dökülecek bir sıvı madde (süt , su, vs. ) bu malzeme tarafından emilim sağlar. Ziftli keçenin herhangi bir sıvıya temas etmemesi gerekir. Ziftli keçe uygulaması yapılacak zeminin kuru olması gerekir.   

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

 Ziftli keçe malzemesi ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz firmamızı arayabilirsiniz. Dilerseniz firmamıza gelerek malzeme çeşitlerimizi görebilirsiniz. Ziftli keçe, keçe, ziftli kağıt ve birçok oto döşeme malzemesinin satışını yapmaktayız. Firmamızda oto döşeme malzeme satışı ve oto döşeme işçiliği işlemleri profesyonel olarak yapılır. Firmamız Ankara’nın en eski döşeme firmalarından birisi olup, yüzlerce oto kılıf çeşidi ve onlarca kumaş çeşidi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 Firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 

Translate (Çeviri)
Gönder
1
Web sitemize hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabilirim?